Březen 2011

Anketa NEJ dětská kniha

27. března 2011 v 21:21 | Aniie |  Svět knih
Od pondělí 14.3 do neděle 3.4 je na stránkách Lidových Novin a Mladé Fronty Dnes možno hlasovat o nejlepší dětskou knihu :)Anketa je rozdělena na dvě kategorie:

Nejlepší kniha pro děti 3.-5. třídy a
Nejlepší kniha pro děti 6.-9. třídy

Každá kategorie obsahuje 40 knih. Pokud Vám tam nějaká chybí, můžete si ji sami dopsat a hlasovat tak pro ni. Na základě výsledků bude vybráno 20 knih, které budou dány do projektu Čtení pomáhá.
Ze zaslaných odpovědí de vyberou 3 lidé, kteří obdrží poukázku na 5000, 3000 a 1000 korun v podobě poukázky na koupi knih dle vlastního výběru. Myslím, že cena je tedy velmi lákavá! Proto je určitě zahodno hlasovat :)

Tato anketa je pro projekt Čtení pomáhá, který bude spuštěn někdy k začátku dubnu. Po přihlášení si budete moct vybrat z těch 20 knih zvolených v anketách, Když některou knihu máte přečtenou, můžete to tam zadat. Projdete si nějakým krátkým testem jestli jste ji opravdu četli, a na Váš účet se přidá 50 Korun, v podobě kreditu. Těch 50 korun pak budete moci poslat na Vámi vybranou dobročinnou organizaci! :)
Myslím, že toto je úžasný a určitě se budu účastnit :)

Hlasovat můžete zde:

Informace o projektu:

Škola noci (House of Night)

24. března 2011 v 21:02 | Strangeb |  Svět knih
Název: Škola noci (House of Night)
Autor: P.C. Cast a K. Cast
První vydání v ČR : 2009

Něco k tomu:
O tom, že vyšla další sága o upírech v ČR jsem se dozvěděl poměrně nedávno. První co mě napadlo bylo, že to bude děsná kravina a napodobení úspěšné Twilight ságy. Podle všeho to je ale americký trhák, který už zmíněnou Twilight ságu předběhl a je veliká šance, že to bude stejně komerční, ale možná ještě lepší. Kolují totiž fámy, jako že se to zfilmuje a jednu z hlavních postav, Erica, si zahraje Zac Efron.
I když nejsem příznivcem těhlech fantasmagoryupírů, to co jsem si o těch knihách přečetl mě zaujalo. Podle všeho to nebude něco jako: ,, Oh, on je upír, zachraňte mě." Ale možná se pletu.

V ČR vyšlo:
1.Označená
2.Zrazená
3.Vyvolená
4.Nezkrotná
5.Pronásledovaná
6.Pokoušená
7.Vyhořelá
A v Americe jich je myslim asi tak 15.
Obaly knih pod perexem.

The Box

21. března 2011 v 21:56 | Aniie

Režie: Richard Kelly
Žánr: Horor,sci-fi, thiller
Země: USA
Rok vydání: 2009
Délka: 111 min

Téma: Film je o tom, jak mimozemská civilizace zkoumá podstatu lidí-buď zlou nebo špatnou. Pokud budou dělat stále špatná rozhodnutí, utrpení neskončí.

Oficiální text distributora:
"Co kdyby vám někdo dal krabičku s tlačítkem, po jehož stisknutí byste získali milion dolarů, ale současně by připravila o život někoho, koho neznáte? Udělali byste to? A jaké by byly následky?
Píše se rok 1976. Norma Lewis (Cameron Diaz) je učitelkou na soukromé střední škole a její manžel Arthur (James Marsden) je technikem v NASA. Jde o naprosto průměrný manželský pár, který žije běžným životem na předměstí se svým malým synem... dokud se u jejich dveří neobjeví tajemný muž se silně znetvořeným obličejem (Frank Langella) a nabídne jim něco, co jim může navždy změnit život: krabičku. Během 24 hodin, které na rozhodnutí mají, jsou Norma a Arthur nuceni čelit zásadním morálním dilematům. Brzy zjistí, že následky jejich rozhodnutí jsou zcela mimo jejich kontrolu a týkají se mnohem zásadnějších věcí než jen jejich vlastního štěstí a osudu."

Můj Názor:
Na film jsem byla hodně natěšená, když mě na něj lákala sestřenka. To jsme se nemohla dočkat až ho uvidím!Tak jsem si ho s kamarádkou o prázdninách konečně pustila. Musím říct, že jsem se trochu bála. Ne nějak hrozně, jako když zkouknete Čelisti a potom se měsíc nepůjdete koupat, spíš jakože nevíte co zrovna přijde a toho se bojíte. Takovej lepší film, taky na zamyšlení. Byl dobře propracovaný, dobrou hudební kulisu a atmosféru. Takže doporučuju :)

xoxo Aniie
+trailer o fotky pod perexem

Ďábel a slečna Chantal

21. března 2011 v 21:17 | Aniie |  Recenze-knihy

Autor: Paulo Coelho
Rok vydání: 2001
Nakladatelství: Argo

Téma: V této knize autor vlastně hledá podstatu bytí, jestli je dobrá nebo špatná.

Můj Názor:
Tuhle knížku jsem četla jako druhou od Coelho, první byl Alchymista, který mě nadchl, takže jsem se s chutí pustila to této. A určitě nezklamala. Je o prosté dívce z vesnice, která má velmi monotonní život. Každý den odejde do práce a večer zase přijde. Když jednou se tam objeví bohatý cizinec, který ji a celé vesnici nabídne kupu zlata, za cenu jednoho života. Hledá tak podstatu lidu, jací jsou, jestli jsou pro peníze schopné vraždy. Je to hezký příběh, jako všechny jeho na zamyšlění a jako ve všech má opravdu hezké myšlenky. Hodně mě zaujala třeba, že lidé si pořád stěžují, jak je všechno stejné a že už je to nebaví. Když však nastane možnost změny, velmi se bojí, straní a uvědomí si že jim to takhle vlastně vyhovuje. Myslím že každý si uvědomí, jak moc je to pravda.
Každý se určitě zamyslí, co by dělal na jejím místě. Já bych nejspíš zlato odmítla. Přeci jenom lidský život je to nejcennější na světě, co je.Pro ty, kdo zrovna moc nemají rádi Coelho, s jeho myšlenkami ohledně osudu, životního příběhu a dalších věcí, myslím že ani tady moc nepochodí. Mnoho lidí ho proto odmítá, že je to vlastně jen někdo, kdo Vám říká co je pravda, jak to všechno má být. To je ale každého názor, každý je jiný. K této knize se však ráda vrátím.

Úryvek z knihy:
"Téměř patnáct let už sedávala stará Berta den co den na zápraží
svého domku. Obyvatelé Viscosu na tom neviděli nic divného, věděli,
že tak to staří lidé dělávají: sní o uplynulých letech mládí, pozorují
svět, k němuž již nepatří, a přemýšlejí, o čem by si popovídali se
sousedy.
Berta však měla k tomuto počínání důvod. Její čekání skončilo
toho rána, kdy uviděla cizince, jak stoupá do příkrého kopce a po-
malu míří k jedinému hotelu v obci. Vypadal jinak, než jak si ho už
tolikrát představovala; šaty měl hodně obnošené, vlasy delší, než je
obvyklé, a byl zarostlý.
Měl však společníka: ďábla."
Aniie

Přicházející filmy

20. března 2011 v 21:20 | Aniie |  Svět filmu
Napadlo mě udělat přehledný článek nadcházejících filmů, které půjdou do kin, a které podle mě stojí za to. Snad se se mnou budete aspoň v něčem shodovat! :)

Červená Karkulka- Red Riding Hood
trailer:
O filmu:
Romantický fantasy thriller. Ve filmu "Červená Karkulka" hraje Amanda Seyfried mladou a krásnou Valerii, která se zmítá mezi dvěma muži. Zamilovala se do hloubavého samotáře Petera (Shiloh Fernandez), avšak její rodiče dohodli sňatek se zámožným Henrym(Max Irons). Valerie a Peter nechtějí ztratit jeden druhého, proto se rozhodnoupro útěk, když se dozvědí, že Valeriina sestra byla zavražděna vlkodlakem,který loví v tmavém lese obklopující vesnici.Lidé z vesnice udržují po celá léta nelehké příměří se zlou bestií tím,že jí nabízejí každý měsíc zvířecí oběť. Pod krvavým úplňkem si vlkodlak vybere ale oběť větší - lidský život,a tak lidé hladoví po pomstě zavolají známého lovce vlkodlaků, otce Solomona(Gary Oldman), aby jim pomohl bestii zabít. Solomon ale upozorní občany na to,že se vlkodlak přes den mění v člověka a že to může být kdokoliv z nich. Když počet obětí roste s každým úplňkem, začne se Valerie domnívat,že vlkodlakem by mohl být někdo blízký. Panika svírá celou vesnici a Valerie zjišťuje, že má s nestvůrou jedinečné spojení - takové, které je neúprosnětáhne k sobě. Díky tomu se Valerie stává podezřelou...i návnadou. (csfd.cz)

CZ premiéra: 21.4.2001

Tento film režíruje Catherine Hardwicke, režisérka prvního dílů Twilight sagy. Můžeme jen čekat, že to nebude taková slaďárna a aspoň trochu koukatelný film. Ten je mi zde sympatický výběrem herců. No, určitě to budu chtít vidět :)

Další filmy si nenechte ujít pod perexem!

Předtucha (Yogen)

20. března 2011 v 20:44 | Strangeb |  Recenze-filmy
RežieNorio Tsuruta
ŽánrHoror
ZeměJaponsko
Dělka95 min.
Rok2004
Téma
Film je o tom, jak jednou muž objeví novinový článek, kde je napsaná smrt jeho dcery při autonehodě, a to se také posléze stane. Tyto novinové články se mu začnou objevovat pořád dokola, pokaždé se vyplní a on se snaží o to, aby smrti předešel.

Oficiální text distributora
,,Další z úspěšných japonských hororů, které ovládly západní svět. Předtucha, vás zavede do světa nadpřirozena, které se dotkne každého nervu vašeho těla. Hideki Satomi je profesor, jehož život je obrácen vzhůru nohama poté, co najde útržek novin s oznámením o úmrtí jeho dcery. Ta opravdu zemře při autonehodě. Tři roky po této tragédii jsou její rodiče stále naprosto zničeni, ale život jim do cesty připraví další nástrahy v podobě novinových článků předpovídajících smrt jejich přátel. Podaří se jim tentokrát změnit osud?"

Můj názor
Tento film jsem viděl asi 1-2 roky zpátky a docela se mi líbil. Líbí se mi japonské filmy, ne jen proto, že mi připadají Japonci děsiví, ale celkově mají dobrý smysl pro horor a jeho příběh. Vždyť právě Japonci vymysleli a natočili první předlohu pro film Kruh, který se stal klasikou, nebo Temné vody (pro oba dva napsal scénář můj oblíbený spisovatel Kodži Suzuki). Tento film je poměrně nevinný, a nejde zde ani tolik o to, aby jste se lekli, ale pronikli do děje hlavního hrdiny. Nevím, jak to nazvat, asi romantické, mi připadá jeho počínání. Celou dobu se snaží vrátit zpátky, aby zachránil svoji dceru a nakonec ji přece jen zachrání, ale za jakou cenu. Neříkám, že je to nějaký doják, u kterého by jste brečeli, och, on je tak statečný, ale možná by k tomu někdo nemusel mít daleko. Pokud zrovna nemáte co dělat, tak vám doporučuju, aby jste si zašli do ochodu, koupili si popcorn a kofolu, doma si udělali pohodlí a pěkně se na ten film podívali.
Trailer a plagáty pod perexem

U řeky Piedra jsem usedla a plakala

20. března 2011 v 19:31 | Strangeb |  Recenze-knihy
U řeky Piedra jsem usedla a plakala
Autor: Paulo Coelho
Rok vydání: 1999
Nakladatelství: Argo

Téma: U řeky Piedra jsem usedla a plakala je příběh o lásce a moudrosti.

Můj názor:
Tuto knihu jsem si vybral proto, že mě autor zaujal už knihou, Veronika se rozhodla zemřít. Mám rád takové ty spirituální texty, kde se popisuje vztah k bohu, k přírodě, nebo jakékoliv modle, dle náboženství. Já sám osobně se řadím k ateistům, i když jsem pokřtěný a slavíme čistě křesťanské svátky. Když se vrátíme zpátky ke knize, tak se vaše názory mohou lišit. Je zde totiž jeden mladík, který může pomocí vůle boží uzdravovat lidi, ale vzdá se svého daru kvůli dívce Pilar, ale obsah se mi nechce psát (i když tohle byla asi tak ta hlavní pointa a příběh knihy). Celé je to skoro dvou set stránková kniha o tom, jak nalézají k sobě dávno ztracenou lásku a tím, jak je to propojováno s Bohem (pannou Marií, která je zde zobrazena jako ženská tvář Boha). Ten kluk a po čase i ta dívka jsou vysoce věřící. Pokud se do této knihy začtete, už vás jen tak nepustí, protože se opravdu dobře čte, navíc i přes sebe větší odpor k náboženství, respektive ke křesťanství, vás to nad tímto tématem donutí zapřemýšlet.

Úryvek z knihy:
,,Proč je symbolem ženské tváře Boha voda?"
,,Nevím. Obvykle se však zjevuje jejím prostřednictvím. Možná proto, že voda je zdrojem života; jsme počati ve vodě a po celých devět měsíců v ní žijeme. Voda je symbolem ženské Moci; moci, kterou žádný, jakkoliv osvícený či dokonalý muž nemůže mít."

Veronika se rozhodla zemřít

20. března 2011 v 11:33 | Strangeb |  Recenze-knihy
Autor:Paulo Coelho
Rok vydání: 2000
Nakladatelství: Argo

Téma:
Kniha je o mladé ívced Veronice, která se rozhodla zemřít, a to jí pomohlo žít život naplno.

Vlastní názor:
Tato kniha mě prostě a jednoduše nadchla. Možná sice byl ten konec trochu nic moc, čekal jsem od toho trochu víc, ale tak co (jinak ode mně se ten konec nedozvíte). Nejvíce se mi líbilo, jak Veronika celkově uvažovala. Celá kniha byla protkána jejími myšlenkami. Na nynější svět, na to, jaký by byl bez ní atd.. Poměrně dost depresivní. Poté, co se Veronika rozhodla zemřít, dostala se do jedné psychiatrické léčebny. Zde si začala uvědomovat celkovou podstatu života, uvědomila si, proč má cenu žít. Sice z té knihy nevyplývá, že sebevražda je špatná věc, poměrně tu dal autor i trochu najevo, že něco málo řeší, ale tím, jak si celkově hrdinka našla jiný pohled na svět, ji pomohlo. Neříkám, že až dostanu chuť se zabít, tak to udělám naschvál tak, že to nevýjde, a potom se okolo mně bude dělat veliký humbuk na pohotovosti, takový já nejsem. Když už, tak pořádně!

Úryvek z knihy:
,,Dopis tedy napsala. Chvilka dobré nálady způsobila, že necítila tak naléhavou potřebu zemřít, ale protože už vzala prášky, nemohla nic změnit. Koneckonců dobrou náladu mívala i dřív a teď se nezabíjela proto, že by byla smutná, zahořklá a náchylná k depresi. Častokrát se večer spokojeně procházela po lublaňských ulicích nebo z okna svého klášterního pokoje pozorovala sníh, snášející se na básníkovu sochu na náměstí. Jednou se skoro celý měsíc vznášela v oblacích jen proto, že nějaký cizí muž jí právě na tom náměstí věnoval květinu."

Ďábel (Devil)

19. března 2011 v 23:38 | Stranegb |  Svět filmu
RežieJohn Erick Dowdle
ŽánrHoror
Země
USA
Délka80 min.
Premiéra v ČR11.11.2010
Téma
Film je o 5 lidí, co jednoho rána vejdou do výtahu, který se náhodou zastaví. Zdánlivě banální porucha, která se do pár minut, hodin spraví, se stane pro pasažéry výtahu noční můrou. Jeden z nich je totiž ĎÁBEL (zlověstný smích). Ten postupem času zabíjí ty lidi, ale nikdo neví, kdo to ten ďábel je, protože se pokaždé zhasne světlo.

Oficiální text distributora
,,Když nejede výtah v mrakodrapu, je to nepříjemné. Když jste zrovna uvnitř té plechové krabice, je to peklo. A když je v ní s vámi někdo, kdo vám usiluje o život, je to horor. Slavný hororový tvůrce M. Night Shyamalan se pustil do produkce ambiciózního projektu série thrillerů podle vlastních povídek, které se budou zaštiťovat značkou The Night Chronicles. Film Ďábel je prvním z nich."

Můj názor
Sice jsem tento film zatím neviděl, ale chci ho vidět, i když ho lidé poměrně dost pomluvili. Hold jsou asi zhýčkaní tím, že Shyamalan natočil dva bezkonkurenční filmy a každý nový musí být tím pádem lepším a lepším. Mám rád docela filmy, kde i divák je zmatený, což od tohoto díla očekávám. Navíc může být zajímavý, že tam skoro pořád dokola hraje známá výtahová hudba od Glenna Millera "Don't Sit Under The Apple Tree" .

Trailer a plagát pod perexem.


Harry Potter 4-soundtrack

19. března 2011 v 20:06 | Aniie |  Soundtracky
Skladatel: Patrick Doyle


Počet skladeb: 24
Celkový čas: 1:16:01

Seznam Skladeb:
1. Story Continues [01:31]
2.Frank Dies [02:13]
3.Quidditch World Cup [01:52]
4.Dark Mark [03:28]
5.Foreign Visitors Arrive [01:31]
6.Goblet of Fire [03:23]
7.Rita Skeeter [01:42]
8.Sirius Fire [02:01]
9.Harry Sees Dragons [01:55]
10.Golden Egg [06:11]
11.Neville's Waltz [02:12]
12.Harry In Winter [02:56]
13.Potter Waltz [02:19]
14.Underwater Secrets [02:29]
15.Black Lake [04:39]
16.Hogwart's March [02:47]
17.Maze [04:44]
18.Voldemort [09:40]
19.Death Of Cedric [02:01]
20.Another Year Ends [02:21]
21.Hogwart's Hymn [03:01]
22.Do The Hippogriff [03:39]
23.This Is The Night [03:24]
24.Magic Works [04:02]


Aniie

Harry Potter 3-soundtrack

19. března 2011 v 19:34 | Aniie |  Soundtracky
Další sountrack, ke třetímu dílu :)Skladatel: John Williams
Počet skladeb: 21
Celkový čas: 1:10:58

Seznam skladeb:
1.Lumos! (Hedwig's Theme) [01:38]
2.Aunt Marge's Waltz [02:15]
3.The Knight Bus [02:52]
4.Apparition on the Train [02:15]
5.Double Trouble [01:37]
6.Buckbeak's Flight [02:08]
7.A Window to the Past [03:54]
8.The Whomping Willow and The Snowball Fight [02:22]
9.Secrets of the Castle [02:32]
10.The Portrait Gallery [02:05]
11.Hagrid the Professor [01:59]
12.Monster Books and Boggarts! [02:26]
13.Quidditch, Third Year [03:47]
14.Lupin's Transformation and Chasing Scabbers [03:01]
15.The Patronus Light [01:12]
16.The Werewolf Scene [04:25]
17.Saving Buckbeak [06:39]
18.Forward to Time Past [02:33]
19.The Dementors Converge [03:12]
20.Finale [03:24]
21.Mischief Managed! [14:42]


Aniie

Harry Potter 2- soundtrack

19. března 2011 v 19:23 | Aniie |  Soundtracky
Soundtrack k Harrymu Potterovi a Tajemné komnatě

Skladatel: John Williams


Počet skladeb: 20
Celkový čas: 1:11:08

Seznam skladeb:
1. Prologue: Book II - The Escape from the Dursleys [03:31]
2. Fawkes the Phoenix [03:45]
3.The Chamber of Secrets [03:49]
4. Gilderoy Lockhart [02:05]
5. The Flying Car [04:08]
6. Knockturn Alley [01:47]
7. Introducing Colin [01:49]
8. The Dueling Club [05:08]
9. Dobby the House Elf [03:27]
10. The Spiders [04:32]
11. Moaning Myrtle [02:05]
12. Meeting Aragog [03:18]
13. Fawkes is Reborn [03:19]
14. Meeting Tom Riddle [03:38]
15. Cornish Pixies [02:13]
16. Polyjuice Potion [03:52]
17. Cakes for Crabbe and Goyle [03:30]
18. Dueling the Basilisk [05:02]
19. Reunion of Friends [05:08]
20. Harry's Wondrous World [05:02]


Aniie

Harry Potter 1-soundtrack

18. března 2011 v 21:50 | Aniie |  Soundtracky
Soundtrack z prvního dílů Harry Pottera :)Skladatel: John Williams
Počet skladeb: 19
Celkový čas: 01:13:36

Seznam skladeb:
1. Prologue (2:12)
2. Harry Wondrous world (5:21)
3. The ariival of baby Harry (4:25)
4. Visit to the ZOO and letters from Hogwarts (3:23)
5. Diagon Alley and the Gringotts Vault (4:06)
6 .Platform Nine-And-Three-Quarters and The Journey To Hogwarts (3:14)
7. Entry Into The Great Hall and The Banquet (3:42)
8. Mr. Longbottom flies (3:35)
9. Hogwarts forever and the moving stairs (3:46)
10.The Norwegian Ridgeback and A Change Of Season (2:47)
11. The Quidditch match (2:47)
12. Christmas at Hogwarts (2:56)
13. The Invisibility Cloak and The Library Scene (3:16)
14. Fluffy's Harp (2:39)
15. In The Devil's Snare and The Flying Keys (2:21)
16.The Chess Game(3:49)
17. The face of Voldemort (8.10)
18. Leaving Hogwarts (2:14)
19. Hedwig's Theme (5:11)


Aniie

Dr. Rajesh Ramayan Koothrappali

18. března 2011 v 21:38 | Strangeb |  the big bang theory
Rajeshe "Raje" v the Big Bang Theory hraje herec Kunal Nayyar. Více ZDE.

Raj je největším kamarádem Howarda a je jeho pravým opakem. Nedokáže mluvit se ženami, ani se zženštilými muži, pokud není plně namol. Má indické kořeny a často si povídá se svými rodiči přes jeho notebook. Ti se mu snaží dohodit partnerku, i přes jeho "chorobu", najdou se ale i ženy, které jeho tiché naslouchání imponuje.
Sám se věnuje astrofyzice a pracuje na katedře, kde spolupracuje i s Wolowitzem. Docela často je ve při se Sheldonem, kvůli jeho oblíbené herečce Aishwarya Rai a jeho neodmyslitelnou položkou se stala čepice s číslovkou 42, která znázorňuje Stopařova průvodce galaxií od Adamse Douglase (tím si mě teda získal,protože tohoto autora mám rád a Stopařova průvodce taky).
Jinak žije ve starém domě, kde původně byla továrna na výrobu hodinek.

Penny

18. března 2011 v 21:38 | Strangeb |  the big bang theory
Role Penny se v tomto seriálu zhostila herečka Kaley Cuoco. Více ZDE.

Penny je sousedkou Leonarda a Sheldona. Chce být herečkou, ale bohužel se ji její sen nedaří, proto pracuje jako servírka, postupem času barmanka, v jedné restauraci.
Ve volném čase píše filmový scénář o dívce, co pochází z Los Angeles Lincoln v Nebrascea a chce se stát herečkou, ale končí jako servírka v Cheescake Factory. Při jakékoliv narážce na podobnost mezi Penny a hrdinkou scénáře říká, že to není o ní, protože ona pochází z Omahy v Nebrasce.

Sama je poměrně nepořádná, a proto měla pár problémů s Leonardem a Sheldonem, když jí v první sérii uklidili byt.
Podle mého mínění je poměrně inteligentní, a i když nerozumí zrovna všemu, o čem se baví Leonard se Sheldonem a ostatními, dokáže je chápat a tráví s nimi volný čas, zve je na večírky atd..

Ing. Howard Wolowitz

18. března 2011 v 21:38 | Strangeb |  the big bang theory
Ing. Howarda Wolowitze v tomto seriálu hraje Simon Helberg. Více ZDE.

Jeho největším kamarádem je Raj, muž indického původu, který, na rozdíl od Howarda, má problémy mluvit se ženami. Wolowitz nemá ohledně žen žádné zábrany, ale že by u nich bodoval se zrovna říct nedá. Při nejlepším vyjde jen s odmítnutím, ale občas kvůli jeho chování přilítne i nějaká ta facka.
Je žid a stále bydlí se svojí otravnou matkou. Nemá žádný vkus co se účesu a oblečení týče a vždy chce chodit jenom s holkama, na které stoprocentně nemá. Romantické fráze dokáže říct v 6 jazycích (angličtina, maďarština, francouzština, ruština atd..) a jeho slabinou jsou arašídy, na které je alergický.

Pracuje na katedře aplikované fyziky, kde spolupracuje s Rajem. Dále pracuje také s NASA, kde vymýšlel záchod, který by byl vhodný do kosmu, nakonec to ale nedopadlo moc dobře.

Dr.Leonard Hofstadter PhD.

18. března 2011 v 21:38 | Strangeb |  the big bang theory
Dr.Leonarda Hofstadtera si v seriálu zahrál herec Johnny Galecki. Více ZDE.

Leonard je oproti Sheldonovi lépe přijat společností, protože chápe základy společenského chování. Podle mého názoru, je poměrně sebekritický a zdrženlivý. Je to sice hlavní postava a točí se okolo něho a Sheldona skoro celý seriál, ale drží se převážně v postraní. To se mi na něm právě nejvíc líbí.
Leonard není tak inteligentní jako Sheldon a ze součtu jejich IQ (360) má on z toho tu menší zásluhu. Nikdy si neodpustí poznámku na toto téma.

V seriálu jsme se mohli setkat s jeho prudce inteligentní matkou, která je psycholožka a hned si padla do oka se Sheldonem.
Samotnému Leonardovi se líbí sousedka Penny, s kterou jednu dobu bude i chodit. Sice se rozejdou, ale to tu bude ještě několikrát. :D

Dr.Sheldon Cooper PhD.

18. března 2011 v 21:37 | Strangeb |  the big bang theory

Sheldona hraje v seriálu, the Big bang Theory, (poměrně) neznámý herec, Jim Parsons. Více ZDE.
V seriálu je zobrazen jako poměrně povrchní vědátor, co všem lidem okolo sebe naznačuje, že je inteligentnější a oni se mu mohou jen klanět. Vyniká snad ve všem, až na vyznání se v lidské mysli, což mu dělá značné problémy, ale např. na halloweenském večírku zanalyzoval chovaní lidí, a když už opravdu neví, zeptá se Penny. Takže je u něj poměrně problém zachovat různé tradice a jiné zvyklosti.
Jinak sám osobě je hodně čistotný a pečlivý a má poměrně hodně pravidel, například nejí jeden druh müsli v měsících, co mají v názvu "R".Jinak žije se spolubydlícím Leonardem,který, asi jako jediný, ho dokáže dlouhodobě snášet.

Co se týče jeho vzdělání, v 11 letech šel na univerzitu, má dva tituly PhD., z čehož první dostal v 16. Jako malý dělal hodně pokusů a vynálezů, takže měl například kvůli držení radioaktivního uranu potíže s vládou, nebo kvůli paprsku smrti problémy se sousedními dětmi.
V momentálních sériích pracuje na katedře a sám se věnuje dalším pokusům. Mezi ty, co můžete vidět v seriálu, patří například světélkující ryba.

The Big Bang Theory

18. března 2011 v 21:36 | Strangeb |  the big bang theory
The Big Beng Theory
Seriál, the Big Bang Theory, je americká situační komedie, sitcom, ze života fyziků. Celé to je nadsázkou "geekovského" života, kdy mimoni vybočují z řady mezi ostatními "normálními" lidmi, protože jsou inteligentnější a celkové nechápou normální lidské problémy. Zatím byly natočeny celkem 4. série, a kvůli vysoké sledovanosti a popularitě se točí další.

,,Seriál tvoří a produkují Chuck Lorre a Bill Prady, pilotní díl režíroval James Burrows. Měl premiéru 24. srpna 2007 na CBS, vysílá se také v Kanadě na stanici A-Channel, Indii na Zee Cafe, v Latinské Americe na Warner Channel, ve Velké Británii na Channel 4, v Austrálii na Nine Network a v České republice se vysílá na programu Prima Cool od 7. dubna 2009." z Wickipedia.org.

Samotný děj se točí okolo 5 hlavních postav, a to Sheldona, Leonarda, Penny, Wolowitze a Rajeshe.
Když se Penny nastěhuje do nového domu, tak ještě neví, co ji čeká. Jejími sousedy jsou fyzici Leonard a Sheldon, u kterých jsou často na návštěvě i Raj s Wolowitzem. Leonard se do Penny hned první díl zamiluje a dělal různé věci, jen aby s ní šel na rande. Zezačátku sice trochu trvalo, než se Penny zařadila do kolektivu takových lidí. Teď už si na ně aspoň zvykla, i když neví o čem si povídají. Hold ne každý ví o pokusu Schrödingerova kočka(více ZDE) nebo neumí mluvit klingonsky.
Úvodní znělka:
Přehled hlavních postav:
PostavaHerecDabér
Dr.Sheldon Cooper PhD.Jim ParsonsJakub Wehrenberg
Dr.Leonard Hofstadter PhD.Johnny GaleckiAleš Háma
PennyKaley CuocoJitka Moučková
Ing. Howard WolowitzSimon HelbergMatěj Hádek
Dr. Rajesh Ramayan KoothrappaliKunal NayyarPetr Burian
Nějaké obrázky ze seriálu pod perexem.