Předtucha (Yogen)

20. března 2011 v 20:44 | Strangeb |  Recenze-filmy
RežieNorio Tsuruta
ŽánrHoror
ZeměJaponsko
Dělka95 min.
Rok2004
Téma
Film je o tom, jak jednou muž objeví novinový článek, kde je napsaná smrt jeho dcery při autonehodě, a to se také posléze stane. Tyto novinové články se mu začnou objevovat pořád dokola, pokaždé se vyplní a on se snaží o to, aby smrti předešel.

Oficiální text distributora
,,Další z úspěšných japonských hororů, které ovládly západní svět. Předtucha, vás zavede do světa nadpřirozena, které se dotkne každého nervu vašeho těla. Hideki Satomi je profesor, jehož život je obrácen vzhůru nohama poté, co najde útržek novin s oznámením o úmrtí jeho dcery. Ta opravdu zemře při autonehodě. Tři roky po této tragédii jsou její rodiče stále naprosto zničeni, ale život jim do cesty připraví další nástrahy v podobě novinových článků předpovídajících smrt jejich přátel. Podaří se jim tentokrát změnit osud?"

Můj názor
Tento film jsem viděl asi 1-2 roky zpátky a docela se mi líbil. Líbí se mi japonské filmy, ne jen proto, že mi připadají Japonci děsiví, ale celkově mají dobrý smysl pro horor a jeho příběh. Vždyť právě Japonci vymysleli a natočili první předlohu pro film Kruh, který se stal klasikou, nebo Temné vody (pro oba dva napsal scénář můj oblíbený spisovatel Kodži Suzuki). Tento film je poměrně nevinný, a nejde zde ani tolik o to, aby jste se lekli, ale pronikli do děje hlavního hrdiny. Nevím, jak to nazvat, asi romantické, mi připadá jeho počínání. Celou dobu se snaží vrátit zpátky, aby zachránil svoji dceru a nakonec ji přece jen zachrání, ale za jakou cenu. Neříkám, že je to nějaký doják, u kterého by jste brečeli, och, on je tak statečný, ale možná by k tomu někdo nemusel mít daleko. Pokud zrovna nemáte co dělat, tak vám doporučuju, aby jste si zašli do ochodu, koupili si popcorn a kofolu, doma si udělali pohodlí a pěkně se na ten film podívali.
Trailer a plagáty pod perexem

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dave :) Dave :) | 21. března 2011 v 8:35 | Reagovat

Jéé, na to bych se zas podíval.. :)

2 magg magg | Web | 26. dubna 2011 v 17:15 | Reagovat

Tohle může být fakt zajímavý film. Díky za tip!:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama