Duben 2011

film Forrest Gump

26. dubna 2011 v 20:55 | Aniie |  Recenze-filmy


Režie: Robert Zemeckis
Žánr: Drama,komedie, romantický
Země: USA
Rok: 1994
Délka: 142 minut

Hlavní Herci: Tom Hanks, Robin Wright, Gary Sinise, Mykelti Williamson, Sally Field

Téma: Film je natočený podle stejnojmenné knihy. Vypráví příběh Forresta Gumpa, mužem s IQ pod 70a jeho neobvyklého života a zážitkách. Forrest se setkává s různými historickými osobami a prožívá významné historické událostí, o jejíž významu nemá sebemenší pojetí. Příběh se odehráva převážně v USA ve 2. polovině 20. století., s humorem, nadsázkou a obrovským nadhledem vypráví o těchto událostech.

Můj Názor: Tak myslím, že každý zná Forresta.Musím se přiznat, že ještě minulý rok jsem ho snad neviděla. Tak jsme to hned napravila, a taky jako hodně lidí jsem na konci zase brečela. Film je opravdu udělaný jinak než kniha, má tam větší romantickou zápletku s jiným, mnohem smutnějším koncem, který k filmu prostě patří. Tom Hanks v tomto filmu podal opravdu bravurní výkon, a myslím že film je i dobře česky nadabován. Určitě patří k mým nejoblíbenějším filmům a plně chápu proč má na CSFD tak dobré hodnocení. Tento film vždy pohladí po duši a rozesměje, možná vás zamrzí trochu osud hrdiny a budete chtít( jako já/ ho pevně obejmout na utěšení. Krásná Jenny a dokonalý poručík Dan, maminka se svýma životními moudry, a to celé pojato podmanivým hlasem vypravěče. Nádhera.

V celém článku trailer a plakáty

Harry Potter 5-soundtrack

26. dubna 2011 v 19:21 | Aniie |  Soundtracky
Skladatel: Nicolas Hooper


Vydavatel: Warner Bros. Records
Počet skladeb: 18
Celkový čas: 52:22

Seznam skladeb:
1. Fireworks (1:45)
3. Another story (2:41)
7.Possession (3:20)
9. The kiss(1:56)
12. Death of Sirius (3:58)
Aniie

Vy a Soundtracky- diskuze

24. dubna 2011 v 21:50 | Strangeb |  Diskuze
V poslední době se čím dál tím častěji setkávám s lidmi, co více, jak samotné interprety, poslouchají různé soundtracky z filmů. Ano, já patřím mezi ně, tak se vás ptám, jaký soundtrack je vám nejmilejší, nebo jak hodně je pro vás ve filmu důležitý.

Strangeb- Celá tato éra začala nevinným, ale výrazným saundtrackem k filmu Amélie z Montmartru od Yanna Tiersna, který, díky tomu, patří mezi mé oblíbené skladatele. Ale raději mám hudbu z filmů s rozmanitějšími autory, kde je taková ta všehochuť. Sice se tam občas objeví nějaká písnička, například v soundtracku z Kill Bill2, který jsem naposledy poslouchal, co se mi nelíbí, ale není problém ji vymazat, že.. :-D Povětšinou soundtrack pro mě znamená mnohdy i víc, než samotný film. Například jsem si uvědomil, že výše zmíněná Amélie by mě bez super soundtracku moc nebavila a stejně tak mnoho dalších filmů.
Ještě si myslím, že nejlepší hudbu mají dramata a historické filmy.

Jaký je tedy váš názor?

Harry Potter and the Deathly hallows: Part two

23. dubna 2011 v 23:14 | Aniie |  Harry Potter
Jak už určitě víte, čas do uvedení posledního filmu potterovky se čím dál víc krátí. Ještě si pamatuju, jak jsem v listopadu šla na první část a naříkala nad tím, jak dlouho to vlastně ještě budu čekat. To uvedení už zbývají tak dva měsíce a brzy vypukne reklamní akce, která s sebou přinese další trailery a fotky :)
Udělám tu takové shrnutí, co všechno už je a co nás čeká

Sneak peak 1 :

je tu i trailer na druhou část hry relikvií smrti...vypadá složitě a já bych ji určitě nedohrála :DPříští čtvrtek 28.4.2001 ve 02:45 hodin ráno se objeví oficiální trailer na druhou část Harryho Pottera!! Můžeme se těšit na záběry z těchto cén: útěk tria od Gringottů, zložát v Komnatě nejvyšší potřeby, soubouj mezi Bellatrix a paní Weaslyovou a spoustu dalších. Aby se prý zkrátilo čekání na trailer, bude uveřejněna oficiální fotka přímo z trailer.
Tato informace pochází z webu reducto.blog.cz

Máme se na co těšit, a jak se na poslední díl těšíte Vy??

Mezi zdmi (Entre les murs)

15. dubna 2011 v 22:41 | Strangeb |  Recenze-filmy
Režie:
Žánr:
Země:
Délka:
Rok:
Laurent Cantet
Drama
Francie
128 min.
2008
O filmu:
Žáci střední školy v jedné z problematických pařížských čtvrtí vedou dialogy s učitelem prosazujícím neobvyklé výchovné metody. Film byl natočen dle autobiografického románu Francoise Bégaudeaua, který si také společně se skutečnými učiteli a žáky ve filmu zahrál.
oficiální text distributora
Můj názor:
K tomuto filmu jsme přišel tak, že jsme v noci nemohl usnout, a koukal jsem se na televizi. Sice jsem měl jit druhý den ráno do školy, ale tento film mě natolik zaujal, že jsem nešel spát a koukal se na to až někdy do 00:30. Mám strašně moc rád tyhle ty nekomerční, nezávazné filmy, většinou, když vypráví o "skutečných" lidech, což tento film do posledního bodu splňuje. Až na hlavního učitele zde nehraje žádný herec. Všichni žáci, co můžete ve filmu vidět, nebyli vybráni na žádném kástingu. Kdo chtěl, mohl si zahrát, protože se to odehrávalo na jejich škole. I když tento dvouhodinový film byl takřka o ničem, nepřestane vás bavit. Ty rozhovory mezi žáky a učitelem mě opravdu bavily a rád jsem je poslouchal a nebyl jsem asi sám, protože tento film byl nominován na Oscara. Pokud tedy patříte mezi to náročnější publikum, tak vám ho jedině doporučuju, nejlepší to je v původním znění s českými titulky.
Pod perexem trailer a plakát.

Znáš svoji vlast?

13. dubna 2011 v 19:45 | Simplicitas |  Soutěže
Vítáme vás na naší soutěži, která se jmenuje "Znáš svoji vlast?".
S mojí adminkou Aniie jsme byli požádaný od jednoho nejmenovaného hračkářství, kde nemáme vůbec žádné konexe a my z tohohle nebudeme mít vůbec žádnou provizi :D, jestlibychom nenašli nějakou stránku atd... a uspořádali soutěž. Je to sice trochu sobecké od nás, že jsme to šoupli na tu naši, ale nevadí.
Ptáte se, co že je ta výhra, co nám hračkářství darovalo?
Ano, je to ta předražená hra Česko.
Jo, srandu si neděláme.
Jelikož tato hra nění jen tak ledajaká, tak tato soutěž by měla trvat poměrně dlouho, a to určitě 1-2 měsíce minimálně.
A teď k pravidlům.

Aktuální otázka:

Otázka číslo 11.- Doplň přísloví: ,,Kdo chce psa bít..." do 13.5 18:00

Pravidla:
 1. Každé 3 dny vám budeme zadávat otázky z různých oborů a vy na ně budete odpovídat.
 2. Ke správné odpovědi Vás zavedou naše indície.
 3. Komentáře budou moderované, takže se nebojte, že by zde někdo podváděl (a pokud si najdete odpověď na internetu, tak to my nepoznáme).
 4. Nejsou žádné přihlašovací formuláře, stačí jen vyplnit dobře komentář. (Způsob vyplnění pod pravidly.)
 5. Zúčastnit se může každý, ale s Aniie myslíme, že by bylo lepší udělat soutěž jen pro české návštěvníky (lidem ze Slovenska to nezakazujeme, ale možná budete v nevýhodě).
 6. Přihlašovat se můžete v průběhu celé soutěže, ale ten, kdo začně jako první, má největší šanci vyhrát.
 7. Za správně odpovězenou otázku máte 2 body.
 8. Vždy první člověk, co správně odpoví, získává 1. bonusový bod.
 9. Otázky budou pouze v tomto článku.

My děti ze stanice Zoo

13. dubna 2011 v 19:35 | Strangeb |  Recenze-knihy
Autor:
Christiane F.
Rok vydání: 2004
Nakladatelství: OLDAG

Téma:
Kniha je sepsaná z nahrávek rozhovoru 15tileté narkomanky Christiane, která vypráví o svém životě a zkušenostech s drogami.

Vlastní hodnocení:
Knihu jsem si přečetl především kvůli knize Dušemrdi. Věděl jsem, že se to týká stejné tématiky a hodně lidí tuto knihu jen chválili.
V knize mě především nejvíce zaujal začátek, kde ještě hrdinka nespadla do závislosti na heroinu a vypráví zde o tom, jak to vypadalo u nich doma, že ji otec bil a částečně ještě začátky se slabšími drogami. Když jsem to četl, tak mě napadali dvě věci, buď byla Christiane ve svých 15 poměrně dost "inteligentní", nebo ti lidé, co to potom sepsali, byli vážně dobří. Nechtělo se mi věřit, že by takhle detailně, poutavě a poměrně i chytře mohla mluvit dívka, která je závislá na drogách už v 15tiletech. Od poloviny knihy vás ale začne poměrně nudit její věčné odvykání. ,,Musím přestat odvykat, a to hned zítra ráno," říká Christiane, ale po úmorném absťáku do toho zase spadne. Nejsem snad sám, kdo při čtení měl sto chutí ji jednu pořádnou ubalit. Co mě teda ještě lezlo na nervy bylo slovíčko "cool", které tam používali všichni na každém kroku: ,,Tak jsem teda cool řekla..." Děs. Ale hold je to nějak z roku 1975, ale nejsem si jistej.
Pokud máte rádi knihy s drogovou tématikou, nebo knihy, které vypráví o životě lidí, tohle by vás mohlo zaujmout. Není to žádná těžká literatura a pokud budete jako já, tak to máte za jeden víkend hotový.

Úryvek z knihy:
,,Detlef řek: "Našli ho na nějakým záchodě s jehlou v žíle." Pro oba kluky už byla Axelova smrt minulostí. Vypadalo to, že nemaj chuť se o tom bavit. Musela jsem pořád myslet na toho blbého tuňáka, kterýho jsem mu kupovala, a že už ho teď nikdy nebudu moct koupit."
Pokud jste tuto knihu četli, rád bych věděl váš názor. :-)

Jana Eyrová

13. dubna 2011 v 19:17 | Aniie |  Recenze-knihy


Autor: Charlotte Brontë
Rok vydání:2007
Vydavatelství: Klokan

Téma: Kniha je o mladé dívce Janě, která jako sirotek bydlela u rodiny, která ji neměla ráda. Po internátní škole se rozhodne stát se vychovatelkou na hrabství pana Rochestra, avšak dům skrývá mnohá tajemství a hrozby.

Můj Názor: Knihu jsem si chtěla přečíst hlavně proto, že je všude známa, a při mém koukání na Disney Channel a pohádku Phinniase a Ferba byl díl, kdy mluvili o připravované nové verzi Jany Eyrové, donutilo mě to přečíst :D. Chtěla jsem vědět, o čem ten slavný příběh je a štěstí mi hrálo, protože v té době si sestra opět koupila mou chtěnou knihu. Ihned jsem se pustila do čtení a už ze začátku mě kniha bavila. Bylo mi líto malé Jany, a jejího hrozného dětství, poté strastiplného dospívání na ne příliš dobře proslulé internátní škole. Docela mě překvapovalo, že ji tím, že třeba někdy lhala ji skoro doslova považovali za ďábla, velmi odsuzovali a věštili že se z toho už nikdy nedopadne.Také že skoro na každé stránce říkali, jak Jana vlastně není vuběc hezká. Ach, ty dřívější doby. I poté, co se Jana stala vychovatelkou mě kniha pořád bavila. Tušila sem něco o Panu Rochestrovi a jak to vlastně bude. V domě se skrývalo tajemství a já si už už přála ho poodhalit, což se také stalo. V další části, po odchodu hrabství mi její osud přišel až moc nerealisticky.Skoro jako celá Jana, která se chovala tak moc vychovaně, tak moc slušně. Nechci moc spoilerovat, tak myslím hlavně potom, co se setkala s Janem Křitelem a jeho sestrami. Avšak rozhodla se správně a musím říct že s plním zaujetím sem četla knihu až do konce, kde jsem dokonce uronila slzy. Jako u každé knihy mě bylo líto, že skončila, ale naštěstí aspoň dobře. Mám někdy ráda smutné konce, ale u téhle bych to asi nepřežila. Moc se mi ta kniha líbí, ráda se k ní někdy vrátím a můžu rozhodně říct, že patří k mým nejoblíbenějším.

Úryvek z knihy: "Potřebujete mě?" zeptala jsem se. "Jste vzhůru?" zeptal se hlas, který jsem očekávala,totiž hlas pana Rochestra. "Jsem." "A oblečená?" "Ano." "Vyjděte tedy z pokoje, ale potichu." Uposlechla jsem. Na galerii stál pan Rochester a svíčkou v ruce. "Potřebuji vás" řekl, "pojďte se mnou-pomalu, dejte pozor aby vás nebylo slyšet."

Pokud jste knihu četli, jako vždy si moc ráda přečtu Vás názor!:)

BLACK SWAN- soundrack

12. dubna 2011 v 11:39 | Strangeb |  Soundtracky
Počet skladeb: 16
Celkový čas: 49:54
 1. Nina's Dream [02:51]
 2. Mother Me [01:09]
 3. The New Season [02:41]
 4. A Room of Her Own [01:59]
 5. A New Swan Queen [03:31]
 6. Lose Yourself [02:11]
 7. Cruel Mistress [03:32]
 8. Power, Seduction, Cries [01:45]
 9. The Double [02:23]
 10. Opposites Attract [03:47]
 11. Night of Terror [08:04]
 12. Stumbled Beginnings... [03:54]
 13. It's My Time [01:33]
 14. A Swan is Born [01:41]
 15. Perfection [05:47]
 16. A Swan Song (For Nina) [06:26]

Knižní wishlist

11. dubna 2011 v 18:55 | Aniie |  Aniie


Zdravím! Napadlo mě sem zveřejnit můj knižní wishlist. Tedy seznam knih, které bych si chtěla v nejbližší, ale i vzdálené době přečíst. S tímhle jsem začala na konci prázdniny, na papírek jsem si napsala knihy za prázdniny a psala stím, abych nebyla zahanbená že jsem toho za prázdniny málo přečetla :D Za nějakou jsem nápis "za prázdniny" škrtla a nyní jsou jen knihy. J jejich docela dost, a proto Vám sem píšu některé, které by Vám také mohli padnout do oko. Jsme si jistá, že nejsem jediná, kdo tohle dělá! :D proto jsem klidně napište Váš,třeba nám dáte dobré tipy :)Musím říct, mám tam již knížky přečtené, za což jsem pyšná! No, je toho dost, snad to do maturity stihnu! :D
xoxo Aniie

Na větrné hůrce (Wuthering Heights)

11. dubna 2011 v 15:00 | Aniie |  Recenze-knihy


Autor: Emily Brontëová
Rok vydání: 2009
Nakladatelství: LEDA

Téma: Dramatický román odehrávající se na opuštěných vřesovištích Anglie, kam přichází nový nájemce a postupně odhaluje celý strašidelný příběh.

Můj Názor: Tato kniha je velmi zvláštní. Pokud byste čekali obyčejný přesládlý román, tak vás to zklame. Naopak, všichni tu oplývají těmi nejhoršími vlastnosti, který byste si představili. K čtení této knihy mě dovedla sestra, která si ji koupila, jako spoustu dalších knih, avšak sama jsem si ji chtěla přečíst. A musím říct, že mě moc bavila. Je to určitě něco jiného, než všechno ostatní. Ani nevíte, co si máte myslet, jestli se Vám ta kniha líbí se spíš Vás odpuzuje.Jediná dobrá vlastnost hrdinů je jejich láska. Určitě doporučuji si tuto knihu přečíst :)

Úryvek z knihy: " "Pan Heathcliff?" zeptal jsem se. Odpověděl jen kývnutím. "jsem Lockwood, váš nový nájemce.Kladu si za čest navštívit vás bez meškání po svém příjezdu a spěchám se ujistit, zda jsem se snad nějak nevtíral, když jsem tolik stál o pronájem Drozdova. Zaslechl jsem včera, že prý jste pomýšlel..." "Drozdov je můj, milá pane," přerušil mě nedůtklivě. "kdyby se tam někdo proti mé vůli vtíral, zarazil bych mu to-vstupte!" "

Četli jste knihu? Ráda se dozvím Váš názor na ni.
Aniie

Forrest Gump

10. dubna 2011 v 15:44 | Aniie |  Recenze-knihy


Autor: Winston Groom
Rok vydání: 2008
Nakladatelství: XYZ

Téma: Kniha je o chlapci Forrestu Gumpovi, který má nízké IQ a je považován za idiota. I přes to prožívá neuvěřitelné příběhy.

Můj názor: Knihu jsem si chtěla přečíst poté, co jsem o ní četla někde na internetu. Asi každý zná film Forresta Gump a skoro každému patří k jeho nejoblíbenějším. Knížka se mi líbila, i když není tolik podobná filmu. V knize zažívá Forrest mnohem více dobrodružství, je mnohem větší idiot a mnohem více si z něj dělají srandu. Někdy se mi to až nelíbilo, ty narážky na něj.Je obsaženo mnoho hovorových slov, které jsou i někdy zvláštně poskládány. Příjde mi, že Vás to donutí číst pomaleji a opravdu se cítíte, že Vám to vypravuje idiot, to se mi velmi líbilo. Kniha nemá smutný závěr, tam jako film, který by bez toho nebyl správným filmem. Tato kniha je opravdu sepsána spíše za účelem pobavení, a myslím že to plní opravdu dobře. Takže,pokud se Vám líbil film, kniha se Vám také zalíbí.

Úryvek z knihy: "Jedno vám teda povim: bejt idiot není žádnej med. Lidi se vám akorát smějou a nemaj s váma trpělivost a chovaj se hnusně. Vono se toho namluví jak by na nás postižený měli bejt hodný jenomže povidali že mu hráli. Ale nestěžuju si poněvač si myslím že jsem si užil docela zajímavej život."

Četli jste knihu? Ráda si přečtu Vás názor na ni.
Aniie

Farma zvířat

10. dubna 2011 v 14:36 | Strangeb |  Čtenářský deník
Autor:George Orwell
Rok vydání: 2000
Nakladatelství: Argo
Téma
Farma zvířat je alegorická bajka na komunistický režim. Kde spolu zvířata žijí, jako rovná s rovnými, ale postupem času se některá stávají ,,rovnejšíma", což má za následek totalismus

Obsah
Tato bajka vypráví o životě zvířat na farmě, které se říká Panská. Díky vůdčí osobnosti Mojžíše, zvířata vyženou pana Jonese z farmy, a tak nad ní převezmou veškerou moc, a začíná doba animalismu.
Panování se ujala prasata, v čele s Napoleonem a Kulišem, protože byla na farmě nejchytřejší. Farma se přejmenovala na Zvířecí a zvířata si utvořila sedmero přikázání, která všechna dodržovala. Ale při vhodné příležitosti Napoleon poštval všechna zvířata proti Kulišovi, vyhnali ho, a pomocí psů se stal ,,Velikým vůdcem". Postupem času se začal život na farmě měnit, i když zvířata nic nezaregistrovala, a když už ano, tak je vyvedla z omylu přepsaná přikázání, která prasata upravovala k obrazu svému. Při jakékoliv pohromě (zboření mlýna), či nevydařené práci (malá úroda), zvířata ze všeho obviňovala Kuliše. Poklidný život na farmě už nebyl jako dřív, nepohodlní ,,občané" byli odstraňováni a kdykoliv některé ze zvířat začalo být nespokojené, bylo dotázáno, zda by radši, kdyby se vrátil pan Jones. Farma se přejmenovala zpátky na Panskou a vše vrcholí návštěvou sousedních statkářů, kteří si mezi zvířaty říkají: ,,My máme své podřazené třídy, vy máte své podřazené druhy" a, "nikdy nebylo vykořisťování tak efektivní jako zde. Máme se co učit." Na konci hrála prasata s lidmi poker, všichni podváděli, a postupem času se prasata měníla v lidi, až nebyla od sebe k rozeznání.

Forma knihy
Kniha je řazena do kapitol, doprovázena ilustracemi, básněmi a písněmi.

Vlastní hodnocení
Jedna z mála knih, co mě bavila, a přitom to byla povinná četba. Kniha se četla opravdu rychle, a to ne jen proto, že měla jen asi 100 stran a obrázky přez celou stránku, ale měla zajímavý příběh a pokud člověk už něco o tomto období ví, jakože v 9. třídě by už měl, tak mu mnohé podobnosti a přirovnání příjdou i zábavné. Neříkám, že by to nemohli číst i děti, jako pohádka to také není špatné, ale takhle od tej 7.- 8. třídy to je ideální. Rozhodně si ji přečtěte a jen tak bezmyšlenkově nekopírujte obsahy knih, aby jste se s tim neotravovali.

PS: Klidně s kopírujte, ale jedině pro školní potřeby, ne na své stránky. Chápu, že někoho vypisovat čtenářský deník nebaví, ale tato kniha stojí za to.

Paulo Coelho- trilogie "A dne sedmého..."

10. dubna 2011 v 13:53 | Strangeb |  Recenze-knihy
,,Vždy jsem byl přesvědčen, že k hlubokým změnám, ať už v lidské bytosti, nebo ve společnosti, dochází ve velmi krátkém časovém období. Když to nejméně čekáme, život se na nás obrátí s výzvou, aby vyzkoušel naši odvahu a vůli ke změně; v tom okamžiku nám není nic platné předstírat, že se nic neděje, anebo se vymlouvat, že ještě nejsme připraveni.
Výzva nepočká. Život se neohlíží zpět. Týden je víc než dostatečná doba k tomu, abychom se uměli rozhodnout, jestli svůj osud příjmáme, nebo ne."
Paulo Coelho Buenos Aires, srpen 2000
O trilogii:
Trilogie ,,A dne sedmého..." se skládá z knih: U řeky Piedra jsem usedla a plakala (1994), Veronika se rozhodla zemřít (1998) a Ďábel a slečna Chantal (2000). Vypráví o jediném týdnu v životě obyčejných lidí, kteří se najednou octnou v tváří tvář lásce, smrti a moci.

Vlastní názor:
Poté, co jsem přečetl poslední část trilogie, Ďábel a slečna Chantal, rozhodl sjem se, že to zde shrnu všechno dohromady.
Z těcho tří knih se mi nejvíce zamlouvá Veronika se rozhodla zemřít, ale myslím, že všechny si zaslouží, aby jste si je přečetli. Kdo zná aspoň trochu Paula Coelho, tak ví, že je to vysoce spirituální autor, a v průběhu všech knih (především těchto tří, protože jsou zatím jediné, co jsem od něho četl) se objevůjí biblické příběhy, legendy z různých koutů světa a celkově všech náboženství. Je zde hodně myšlenek, které Vás, pokud to nečtete bezmyšlenkovitě, donutí nad nima zamyslet. Např: ,,Lidé chtějí všecko změnit, ale zároveň si přejí, aby bylo všecko pořád při starém."
Paulo Coelho nemusí přijít na chuť každémů, ale vzhledem k tomu, kolik už vydal knih si rozhodně máte z čeho vybírat. kdybych vám teda mohl některé doporučit, tak to budou právěty tyto tři.

Ivahhoe

5. dubna 2011 v 18:49 | Aniie |  Čtenářský deník


Autor: Walter Scott
Ilustace: Milan Kopřiva
Forma: kniha je rozdělen do kapitol, které jsou očíslovány.
Hlavní postavy: Ivanhoe, Richard lví srdce, Rowena, cedrik.

Kniha pojednává hlavně o bitvách mezi šlechtici a nejvíce o osudu Ivanhoa. V knížce je také hodně lásky.

Obsah: Román se odehrává v Anglii ve 12. století, kdy zemi vládl král Richard Lví srdce. Ten ovšem musel odjet na Třetí křížové výpravy do Svaté země a na jeho pozici nastoupil jeho bratr Jan. Jan by chtěl na trůnu zůstat co nejdéle a tak se snaží příjezd svého bratra co nejvíce opozdit. Jenže není tak oblíbený a je krutý, proto v zemi panuje hladomor a bída.
Ze Svaté země se vrací hlavní postava Ivahoe. V přestrojení se zúčastní důležitého rytířského turnaje. Turnaj prohrává, ale nakonec ho zachrání tajemný řerný rytíř. Nakonec Ivahoe tu těžkou bitvu vyhraje, avšak po odhalení své tváře upadá do bezvědomí na následky velkých zranění z bitvy. Je ošetřován dcerou žida z Yorku, Rebekou, která se do něj zamiluje. Sas Cerdik je i s jeho schovankou a přáteli unesen templářem Front-de-Boef , který tak chce získat její ruku. Do ůnosu se náhodou zaplete i Rebeka s Izákem a tajemným raněným mužem na nosítkách, který byl Ivahoe,ale to oni nevěděli. Všichni jsou uneseni na hrad, kde každý z členů projevuje, co vlastně chce: Front-de-Boef chce Rowenu za manželku, jenže miluje Ivanhoa a tak ho odmítá. Bois-Gilbert přemlouvá Rebeku k sňatku, ta však miluje také Ivanhoa, a proto ho taky odmítá. Baron de Bracy chce z Izáka, žida Yorského jen vytěžit všechny nekřesťanské peníze. Nakonec je hrad dobyt po vedením šaška Wambyho, pasáka vepřů Gurtha, lučištníka Robina Hooda a černého rytíře, ze kterého se nakonec ukáže král Richard Lví srdce.
další konflikt nastává, když templářský řád chce upálit Rebeku za to, že kouzly očarovala Bois-Gilberta a proto se do ní zamiloval. Přitom to ona byla odnesena na preceptor templářů, kde ji chtěl ukrýt. Ivanhoe však za ni vybojuje soud bojem, kde se pyšný Bois-Gilbert nakonec nechá zabít, neboť se výčitkami svědomí utrápí k smrti. Rebeka nakonec odjíždí z Anglie z důvodu nešťastné lásky. Král Richard Lví srdce nakonec bratrovi Janovi odpustí zradu a znovu usedá na královský trůn. Rowena si konečně vezme Ivanhoa.

Můj názor: tuto knihu jsme měli za povinnou četbu minulý rok. a řeknu pravdu. Vůbec jsem ji ani celou nepřečetla, což věčinou nedělám, povinnou četbu se snažím číst. Já začla, s úmyslem že i tu bichli se budu snažit přečíst. Ale několik prvních 20 stránek, kde autor popisoval co má družina na sobě, pardon, ale to mě vážně mohlo unudit k smrti, ani se nedivím že sem nad ní usla. Na tuto knihu tedy nemám dobré vzpomínky, ale někomu se líbit může, to určitě. Pokud jste však jaká já, poslužte si obsahem! :D

Aniie

Hostitel( The Host)

5. dubna 2011 v 18:37 | Aniie |  Recenze-knihy


Autor: Stephanie Meyerová
Rok vydání: 2009
Nakladatelství: Tatran

Téma: Román pro dospělé, který pojednává o napadnutí světa vetřelci z vesmíru, kteří osídlují tělo člověka a tím ho plně ovládnou. Kniha vypráví o životě dívky, která vzdoruje téhle síle.

Můj názor: Určitě každý zná Stephenie Meyerovou, autorku veleúspěšné ságy Twilight která rozjela tuhle vlnu upířího šílenství. Tuhle knihu jsem dostala k Vánocům, právě když byli všichni blázni to této série, včetně mě. Teda, i kdyby ta kniha nebyla dobrá tehdy by se mi líbila jen proto, že je to od ní. Ale teď, když mě to opadlo, musím uznat že tato kniha je vážně fajn. je to román pro dospělé, a ukazuje že Stephenie umí psát i něco jiného než přesládlou knihu o blyštivých upírech. Tato knížka má zajímavý děj. Téma zní možná šíleně, avšak ta kniha není. je tam milostný příběh, to ano, a není to tak přesládlé, spisovatelka se zmohla i na krutější věci. Možná ze začátku kniha přijde trochu nudná, jakoby se vlekla, ovšem po pár prvních stránkách se do knihy úplně vložíte, a nebude chtít přestat číst. opravdu, jediný co jsem chtěla bylo číst tuto knihu, a stejně tak i moje kamarádka. Sice Vás může odradit svoji tloušťkou, ale přečtená je opravdu za chvíli. proto doporučuji přečíst, i když kniha je dost možná více pro holky, avšak ne jen pro dospělé! :)

Úryvek z knihy: "Věděla jsem, že to začne koncem a ten že bude těmto očím připadat jako smrt. Varovali mě. Ne těmto očím.Mým očím.Mým.Tohle jsem teď já...Zjistila jsem, že používám divný jazyk, ale dává smysl. Úsečný,,dutý, slepý, přímočarý. Trapně omezený s porovnání s mnoha jazyky,které jsem už používala,ale přesto schopný plynulého vyjádření. Občas i krásy. Můj současný jazyk.Můj rodný jazyk."

Pokud jste knihu četli, ráda si přečtu Vás názor! :)
Aniie