Svět knih

Anketa NEJ dětská kniha

27. března 2011 v 21:21 | Aniie
Od pondělí 14.3 do neděle 3.4 je na stránkách Lidových Novin a Mladé Fronty Dnes možno hlasovat o nejlepší dětskou knihu :)Anketa je rozdělena na dvě kategorie:

Nejlepší kniha pro děti 3.-5. třídy a
Nejlepší kniha pro děti 6.-9. třídy

Každá kategorie obsahuje 40 knih. Pokud Vám tam nějaká chybí, můžete si ji sami dopsat a hlasovat tak pro ni. Na základě výsledků bude vybráno 20 knih, které budou dány do projektu Čtení pomáhá.
Ze zaslaných odpovědí de vyberou 3 lidé, kteří obdrží poukázku na 5000, 3000 a 1000 korun v podobě poukázky na koupi knih dle vlastního výběru. Myslím, že cena je tedy velmi lákavá! Proto je určitě zahodno hlasovat :)

Tato anketa je pro projekt Čtení pomáhá, který bude spuštěn někdy k začátku dubnu. Po přihlášení si budete moct vybrat z těch 20 knih zvolených v anketách, Když některou knihu máte přečtenou, můžete to tam zadat. Projdete si nějakým krátkým testem jestli jste ji opravdu četli, a na Váš účet se přidá 50 Korun, v podobě kreditu. Těch 50 korun pak budete moci poslat na Vámi vybranou dobročinnou organizaci! :)
Myslím, že toto je úžasný a určitě se budu účastnit :)

Hlasovat můžete zde:

Informace o projektu:

Škola noci (House of Night)

24. března 2011 v 21:02 | Strangeb
Název: Škola noci (House of Night)
Autor: P.C. Cast a K. Cast
První vydání v ČR : 2009

Něco k tomu:
O tom, že vyšla další sága o upírech v ČR jsem se dozvěděl poměrně nedávno. První co mě napadlo bylo, že to bude děsná kravina a napodobení úspěšné Twilight ságy. Podle všeho to je ale americký trhák, který už zmíněnou Twilight ságu předběhl a je veliká šance, že to bude stejně komerční, ale možná ještě lepší. Kolují totiž fámy, jako že se to zfilmuje a jednu z hlavních postav, Erica, si zahraje Zac Efron.
I když nejsem příznivcem těhlech fantasmagoryupírů, to co jsem si o těch knihách přečetl mě zaujalo. Podle všeho to nebude něco jako: ,, Oh, on je upír, zachraňte mě." Ale možná se pletu.

V ČR vyšlo:
1.Označená
2.Zrazená
3.Vyvolená
4.Nezkrotná
5.Pronásledovaná
6.Pokoušená
7.Vyhořelá
A v Americe jich je myslim asi tak 15.
Obaly knih pod perexem.
 
 

Reklama