the big bang theory

Dr. Rajesh Ramayan Koothrappali

18. března 2011 v 21:38 | Strangeb
Rajeshe "Raje" v the Big Bang Theory hraje herec Kunal Nayyar. Více ZDE.

Raj je největším kamarádem Howarda a je jeho pravým opakem. Nedokáže mluvit se ženami, ani se zženštilými muži, pokud není plně namol. Má indické kořeny a často si povídá se svými rodiči přes jeho notebook. Ti se mu snaží dohodit partnerku, i přes jeho "chorobu", najdou se ale i ženy, které jeho tiché naslouchání imponuje.
Sám se věnuje astrofyzice a pracuje na katedře, kde spolupracuje i s Wolowitzem. Docela často je ve při se Sheldonem, kvůli jeho oblíbené herečce Aishwarya Rai a jeho neodmyslitelnou položkou se stala čepice s číslovkou 42, která znázorňuje Stopařova průvodce galaxií od Adamse Douglase (tím si mě teda získal,protože tohoto autora mám rád a Stopařova průvodce taky).
Jinak žije ve starém domě, kde původně byla továrna na výrobu hodinek.

Penny

18. března 2011 v 21:38 | Strangeb
Role Penny se v tomto seriálu zhostila herečka Kaley Cuoco. Více ZDE.

Penny je sousedkou Leonarda a Sheldona. Chce být herečkou, ale bohužel se ji její sen nedaří, proto pracuje jako servírka, postupem času barmanka, v jedné restauraci.
Ve volném čase píše filmový scénář o dívce, co pochází z Los Angeles Lincoln v Nebrascea a chce se stát herečkou, ale končí jako servírka v Cheescake Factory. Při jakékoliv narážce na podobnost mezi Penny a hrdinkou scénáře říká, že to není o ní, protože ona pochází z Omahy v Nebrasce.

Sama je poměrně nepořádná, a proto měla pár problémů s Leonardem a Sheldonem, když jí v první sérii uklidili byt.
Podle mého mínění je poměrně inteligentní, a i když nerozumí zrovna všemu, o čem se baví Leonard se Sheldonem a ostatními, dokáže je chápat a tráví s nimi volný čas, zve je na večírky atd..

Ing. Howard Wolowitz

18. března 2011 v 21:38 | Strangeb
Ing. Howarda Wolowitze v tomto seriálu hraje Simon Helberg. Více ZDE.

Jeho největším kamarádem je Raj, muž indického původu, který, na rozdíl od Howarda, má problémy mluvit se ženami. Wolowitz nemá ohledně žen žádné zábrany, ale že by u nich bodoval se zrovna říct nedá. Při nejlepším vyjde jen s odmítnutím, ale občas kvůli jeho chování přilítne i nějaká ta facka.
Je žid a stále bydlí se svojí otravnou matkou. Nemá žádný vkus co se účesu a oblečení týče a vždy chce chodit jenom s holkama, na které stoprocentně nemá. Romantické fráze dokáže říct v 6 jazycích (angličtina, maďarština, francouzština, ruština atd..) a jeho slabinou jsou arašídy, na které je alergický.

Pracuje na katedře aplikované fyziky, kde spolupracuje s Rajem. Dále pracuje také s NASA, kde vymýšlel záchod, který by byl vhodný do kosmu, nakonec to ale nedopadlo moc dobře.

Dr.Leonard Hofstadter PhD.

18. března 2011 v 21:38 | Strangeb
Dr.Leonarda Hofstadtera si v seriálu zahrál herec Johnny Galecki. Více ZDE.

Leonard je oproti Sheldonovi lépe přijat společností, protože chápe základy společenského chování. Podle mého názoru, je poměrně sebekritický a zdrženlivý. Je to sice hlavní postava a točí se okolo něho a Sheldona skoro celý seriál, ale drží se převážně v postraní. To se mi na něm právě nejvíc líbí.
Leonard není tak inteligentní jako Sheldon a ze součtu jejich IQ (360) má on z toho tu menší zásluhu. Nikdy si neodpustí poznámku na toto téma.

V seriálu jsme se mohli setkat s jeho prudce inteligentní matkou, která je psycholožka a hned si padla do oka se Sheldonem.
Samotnému Leonardovi se líbí sousedka Penny, s kterou jednu dobu bude i chodit. Sice se rozejdou, ale to tu bude ještě několikrát. :D

Dr.Sheldon Cooper PhD.

18. března 2011 v 21:37 | Strangeb

Sheldona hraje v seriálu, the Big bang Theory, (poměrně) neznámý herec, Jim Parsons. Více ZDE.
V seriálu je zobrazen jako poměrně povrchní vědátor, co všem lidem okolo sebe naznačuje, že je inteligentnější a oni se mu mohou jen klanět. Vyniká snad ve všem, až na vyznání se v lidské mysli, což mu dělá značné problémy, ale např. na halloweenském večírku zanalyzoval chovaní lidí, a když už opravdu neví, zeptá se Penny. Takže je u něj poměrně problém zachovat různé tradice a jiné zvyklosti.
Jinak sám osobě je hodně čistotný a pečlivý a má poměrně hodně pravidel, například nejí jeden druh müsli v měsících, co mají v názvu "R".Jinak žije se spolubydlícím Leonardem,který, asi jako jediný, ho dokáže dlouhodobě snášet.

Co se týče jeho vzdělání, v 11 letech šel na univerzitu, má dva tituly PhD., z čehož první dostal v 16. Jako malý dělal hodně pokusů a vynálezů, takže měl například kvůli držení radioaktivního uranu potíže s vládou, nebo kvůli paprsku smrti problémy se sousedními dětmi.
V momentálních sériích pracuje na katedře a sám se věnuje dalším pokusům. Mezi ty, co můžete vidět v seriálu, patří například světélkující ryba.

The Big Bang Theory

18. března 2011 v 21:36 | Strangeb
The Big Beng Theory
Seriál, the Big Bang Theory, je americká situační komedie, sitcom, ze života fyziků. Celé to je nadsázkou "geekovského" života, kdy mimoni vybočují z řady mezi ostatními "normálními" lidmi, protože jsou inteligentnější a celkové nechápou normální lidské problémy. Zatím byly natočeny celkem 4. série, a kvůli vysoké sledovanosti a popularitě se točí další.

,,Seriál tvoří a produkují Chuck Lorre a Bill Prady, pilotní díl režíroval James Burrows. Měl premiéru 24. srpna 2007 na CBS, vysílá se také v Kanadě na stanici A-Channel, Indii na Zee Cafe, v Latinské Americe na Warner Channel, ve Velké Británii na Channel 4, v Austrálii na Nine Network a v České republice se vysílá na programu Prima Cool od 7. dubna 2009." z Wickipedia.org.

Samotný děj se točí okolo 5 hlavních postav, a to Sheldona, Leonarda, Penny, Wolowitze a Rajeshe.
Když se Penny nastěhuje do nového domu, tak ještě neví, co ji čeká. Jejími sousedy jsou fyzici Leonard a Sheldon, u kterých jsou často na návštěvě i Raj s Wolowitzem. Leonard se do Penny hned první díl zamiluje a dělal různé věci, jen aby s ní šel na rande. Zezačátku sice trochu trvalo, než se Penny zařadila do kolektivu takových lidí. Teď už si na ně aspoň zvykla, i když neví o čem si povídají. Hold ne každý ví o pokusu Schrödingerova kočka(více ZDE) nebo neumí mluvit klingonsky.
Úvodní znělka:
Přehled hlavních postav:
PostavaHerecDabér
Dr.Sheldon Cooper PhD.Jim ParsonsJakub Wehrenberg
Dr.Leonard Hofstadter PhD.Johnny GaleckiAleš Háma
PennyKaley CuocoJitka Moučková
Ing. Howard WolowitzSimon HelbergMatěj Hádek
Dr. Rajesh Ramayan KoothrappaliKunal NayyarPetr Burian
Nějaké obrázky ze seriálu pod perexem.

Teorie velkého třesku (The big-bang theory)

14. března 2011 v 12:19 | Aniie
TBBTDvojice potrhlých fyziků, Sheldona a Leonarda, jednoho dne pozvou novou sousedku Penny na oběd. Penny Je obyčejná holka, která když se dostane do světa fyziků, vždy to vyústí v nějakou vtipnou situaci, spolu s židem Howardem Wolowitz a Indem, který nemluví ve polečnosti žen, Rajeshem Koothrappali.
Seriál se těší velké sledovanosti, v současné době jsou 4 série a stále se natáčí.

online ke shlédnutí- www.big-bang.cz
Aniie
 
 

Reklama